24 MAJA 2015 WYBIERZMY P. ANDRZEJA DUDĘ!

Przyszłość ma na imię Polska!

Andrzej Duda idzie po zwycięstwo. Witając Go 27 marca br. na Rynku w Żywcu wyraziłem nadzieję, że już wkrótce będziemy się do Niego zwracać jako do Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. I ta chwila nadchodzi. 24 maja RP 2015 roku będzie dniem historycznym, początkiem naprawy Polski. Druga debata kandydatów na Prezydenta potwierdziła, że klucz do przyszłości Polski dzierży Andrzej Duda. Miałem zaszczyt znaleźć się w Ogólnopolskim Komitecie H...onorowym Andrzeja Dudy wraz z kilkoma przedstawicielami Związku Podhalan w Polsce. Wydaje mi się, że zrobiliśmy to, co do nas należało i pokazaliśmy, że górale to ludzie wolni i ślebodni. Dziękuję Wam Koleżanki i Koledzy!

Koleżanki i Koledzy z dawnego Alma-Radio UJ!
Pozdrawiam Was i zachęcam - głosujcie na swego, głosujcie na Andrzeja Dudę! Przecież on wyszedł również z naszego środowiska. Przypomnijcie sobie dawne czasy, kiedy potralifiście być niekoniunkturalni i antysystemowi! Pawelec, Jasiu, Wiesiu, Grażynko, Madziu i Basiu, i wszyscy Almowicze - co by nie powiedzieć, z Uniwersytetu Jagiellońskiego nadal płyną sygnały nadziei dla Polski. Plus ratio quam vis!

Drodzy wyborcy z Żywca! Znajomi i Nieznajomi!
Po I turze wyborów, Żywiec, głosując na Bronisława Komorowskiego, potwierdził, że nadal jest różową plamą na biało-czerwonej mapie Żywiecczyzny. Czas, aby Żywiecczyzna stanowiła jedno – matecznik patriotyzmu i wolności na mapie Polski. 24 maja pojawia sie niepowtarzalna szansa, aby miasto Żywiec dołączyło do wiosek i gmin Żywiecczyzny i przesądziło o zwycięstwie Andrzeja Dudy! Już najwyższa pora, aby Żywiec stał się znowu miastem wolnych mieszczan i obywateli! Żywczacy - pokażcie, że potraficie! Zwłaszcza w niedzielę 24 maja, w dniu, w którym będziemy świętować 20. rocznicę pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do diecezji bielsko-żywieckiej i do Żywca, królewskiego, a dziś i papieskiego Miasta Żywca. To wtedy, w 1995 roku, w czasie tej pielgrzymki, Święty Jan Paweł II wołał do nas: „Polska potrzebuje ludzi sumienia… Czas próby polskich sumień trwa!“ I dzisiaj trwa!

Dziękuję wszystkim, z którymi miałem zaszczyt i przyjemność wspierać kampanię Andrzeja Dudy. Było w tej naszej, wspólnej akcji wiele zapału i radości. Teraz, do zwycięstwa potrzebna jest już tylko gorąca modlitwa do Ducha Świętego: „Daj Twoim wierzącym – w Tobie ufającym – siedmiorakie dary – daj zasługę męstwa – daj wieniec zwycięstwa – daj szczęście bez miary!“

Władysław Motyka

Zdjęcie wykonane 18 maja 2014 roku w Sidzinie, podczas Święconego Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce.